top of page
241947062_389491772568974_5574747216851215615_n.jpg
241904820_375513540819011_3311900549435601883_n.jpg
241669520_376045737382446_8976849410908905863_n.jpg
242322281_440964080658228_804465613756627485_n.jpg
Anker 1

 Passion Divers,

Jak sama nazwa wskazuje powstało z ogromnej pasji do nurkowania. W mojej pracy instruktorskiej wspiera mnia mój partner jaskiniowy - Misio. Szkolimy według standardów SDI TDI, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych organizacji nurkowych na świecie.

Passion Divers jest Szkoła Nurkową
która ma zapewnić najwyższy poziom szkoleń oraz indywidaulne podejście do kursanta. Nasze kursy zawsze prowadzimy w małej grupie, oraz zapewniamy czas potrzebny do opanowania danych umiejętności, bez presji. Stąd na przykład nasz pomysł prowadzenia kursu początkowego OWD w wersji semstralnej, z zajęciami raz w tygodniu oraz przeprowadzania wód otwartych w przynajmniej dwóch różnych zbiornikach. 

Passion Divers jest również dla dzieci
Jako doświadczony pedagog z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi opracowałam autorski program Mali Odkrywcy Głębin, gdzie dzieci od lat 5 mogą już stawiać pierwsze kroki w snurkowaniu z maską, fajką i płetwami. Dla dzieci od lat 8 prowadzimy zajęcia The Future Buddy, a dla tych 10 lat i powyżej reguralne kursy w wersji junior. 

Passion Divers kocha podróże,

dlatego organizujemy kilka razy w roku wyjazdy nurkowe do Grecji, Chorwacji, Egiptu i Polski. Na wyjazdy zapraszamy nurów i osoby nienurkujące. Zawsze będzie wesoło. Dla dzieci organizujemy w lipcu Półkolonie, a w sierpniu Kolonie.

Passion Divers pomaga również skrzyknąć ekipę na wspólne nurkowania

i w ramach klubu organizuje wspólne wypady nurkowe na pobliskie jeziora, czy na basen. Mamy własny sprzęt, który zawsze chętnie użyczymy 

Passion Divers to również eksploracje techniczne i jaskiniowe.

Razem z moimi partnerami jezdzimy po świecie, eksplorujemy i penetrujemy jaskinie, zalane kopalnie, wraki, kaniony oraz inne ciekawe miejsca...

 

O mnie, Sabi (Sabina Zapior)

 

Z  nurkowaniem zetknęłam się już w 1998 roku, z racji tego, że mój Tata był nurkiem... Pierwsze kroki stawiałam na Bałtyku, dlatego moim zamiłowaniem są wraki oraz jaskinie. Nurkowanie jest moją ogromną pasją, z której w okresie pandemii ponad rok temu uczyniłam zawód. Mam uprawnienia instruktorskie rekreacyjne, pozwalające kształcić mi do poziomu asystenta instruktora oraz uprawnienia instruktora technicznego. Dodatkowo cały czas się rozwijam, żeby w przyszłości jako instruktor jaskiniowy, móc wprowadzać innych do mojego świata. Przez całe lato pracowałam w bazie nurkowej Kalyspo Diving Center w Grecji, gdzie wyszkoliłam dziesiatki osób zdobywając w ten sposób cenne doświadczenie. W tej chwili kształce jako instruktor w ramach mojej własnej Szkoły Nurkowej w Wiedniu - Passion Divers.  Poza pracą instruktorską, bardzo dużo sama nurkuję, zarówno w Austrii, jak i na świecie. Jestem nurkiem technicznym trimixowym oraz nurkiem jaskiniowym. Do moich najważniejszych osiągnięć należą: ekspedycja jaskiniowa na półwyspie Jukatan w Meksyku, penetracje zalanych Kopalni Łupków w Niemczech (Christine, Felicitas, Nuttlar), penetracja Zalanej Kopalni Maria Concordia w Sobótce, starego  Browaru oraz sztolni Marii Agnes, penetracja Szweckiej Koplani - Tuna Hatsberg, eskploracja nowej jaskini w wybrzeży Damnoni na Krecie w Grecji – Sabi Cave, penetracja jaskini Cueva del Aqua oraz CT 12 w Hispanii, penetracja jaskini Sintzi oraz Tiros na Peloponezie w Grecji, eksploracja  jakini Drakos oraz systemu Salinitsi na Peloponezie w Grecji. 

moja filozofia pedagogiczna

Kształcę tak, jak chciałabym żeby nurkował mój partner

Nurkowanie może być najpiękniejszą przygodą życia i pasją dla każdego. Dzięki nurkowaniu możemy być odkrywcami i poznawać zupełnie inny, podwodny świat, który jest na wyciągnięcie ręki, ale tylko nieliczni go odwiedzają. Świat, w którym zatrzmuje się czas, nie ma pośpiechu, a Ty czujesz się wolny jak ptak unosząc się w toni. Każdy w nurkowaniu odkryje coś dla siebie. Niektórzy będą zachwycać się mnogością kolorów, zwierząt morskich oraz roślin, inni będą woleli penetrować zalane jaskinie, a jeszcze inni zwiedzać podwodne wraki i poszukiwac skarbów. Nurkowanie nigdy się nie nudzi, bo każde miejsce, które eksplorujemy jest inne, a nawet to samo miejsce może wyglądać zupełnie inaczej o różnych porach dniach czy roku. Nurkować można cały rok i na każdej szerokości geograficznej. Jest to sport partnerski i dlatego nurkowanie może być hobby dla całych rodzin.

Trzeba jednak pamiętać, że woda to żywioł, do którego trzeba mieć respekt i zdobyć odpowiednie umiejetności, aby nurkować bezpiecznie. Jestem instruktorem z sercem i ogromną pasją do tego co robię. Każdego kursanta traktuje indywidualnie i kurs zakańczam dopiero wtedy, kiedy uznam że wszystkie umiejętnosci zostały odpowiednio opanowane.  Standardy mam wysokie, dlatego kurs u mnie jest wymagającym treningiem, w który trzeba się odpowiednio zaangażować. Wszystko po to, aby po kursie pod wodą było fajnie i bezpiecznie. Nie ważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z nurkowaniem, czy jesteś już nurkiem zaawansowanym i chcesz kształcić się dalej.  W Passion Divers jestem na odpowiednim miejscu.

Każdy kursant jest dla mnie ogromnie ważny i otaczam go opieką jak własne dzieci. Pod wodą liczy się zaufanie, szacunek, poszanowanie limitów bezpieczeństwa i umiejętności i tych zasad się trzymam i te zasady wpajam moim kursantom. Zazwyczaj kursanci zostają ze mną dalej,  kształcą sie podnosząc kwalifikacje na coraz to nowe stopnie, nurkują ze mną jako partnerzy.

Anker 2
bottom of page